Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Filtr wodny znajduje zastosowanie w filtracji brudnego powietrza i spalin procesowych, a także w procesie filtracji mgły olejowej. Filtr skutecznie zbiera węglowodory, oleje, mgłę olejową, zanieczyszczenia stałe, maziste, kleiste oraz aerosole. 

Oczyszczanie skrajnie zabrudzonego powietrza, z jakim mamy do czynienia w warunkach przemysłowych nastręcza wiele problemów eksploatacyjnych. W kontakcie z olejami i zanieczyszczeniami mazistymi tradycyjne filtry szybko się zapychają i zaklejają, co uniemożliwia ich dalszą eksploatację. Filtr wodny samoczyszczący cechuje się obniżoną podatnością na zapychanie, a w konsekwencji wyższą skutecznością i bezawaryjną pracą w długiej perspektywie czasu. 

Jak zbudowany jest filtr wodny?

W wariancie podstawowym filtr wodny składa się z obudowy, we wnętrzu której znajduje się układ kilku specjalnych filtrów metalowych wykonanych z drobnej wełny metalowej. Filtry zostały zamocowane na obrotowym mechanizmie wyposażonym we własny napęd obrotowy. To, co odróżnia filtr wodny od innych systemów filtracji to zdolność do samooczyszczania. W układzie wykorzystaliśmy kąpiel myjącą. Jest ona podgrzewana i wzbogacona o odpowiednie preparaty chemiczne, które umożliwiają skuteczne usuwanie zabrudzeń z powierzchni filtra i jego wnętrza. 

Zastosowanie filtra wodnego

Rygorystyczne zmiany z zakresu ochrony środowiska naturalnego wymuszają zmiany. Szczególnie istotne jest ograniczenie emisji tlenków siarki, dwutlenku węgla oraz zanieczyszczeń stałych do atmosfery. W tym celu niezbędna okazuje się modernizacja systemów filtracji i wdrażanie rozwiązań o podwyższonej skuteczności. Jednym z takich rozwiązań jest filtr wodny. Znajduje on zastosowanie w instalacji oczyszczania spalin na statkach, jak również w obiektach przemysłowych. 

W zależności od potrzeb filtry wodne mogą być wyposażone w elementy filtrujące o zróżnicowanych właściwościach, co pozwala na ich zastosowanie w licznych aplikacjach. To rozwiązania, które z powodzeniem odpowiadają na potrzeby wielu procesów przemysłowych, w szczególności procesów obróbczych. Filtry wodne są również niezastąpione w przemyśle handlowym i spożywczym. 

Klientów poszukujących skutecznego systemu filtracji węglowodorów, olei, zanieczyszczeń stałych, mazistych i kleistych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi rozwiązaniami. Demistery i Skrubery VACAT bazują na innowacyjnej technologii filtrów wodnych oferujących wysoką wydajność, skuteczność i trwałość. Oferowane filtry wodne z powodzeniem radzą sobie w najbardziej wymagających warunkach przemysłowych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.