Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

NOWOŚĆ!

Demistery, filtry substancji kleistych, pary wodnej i aerozoli zawartych w filtrowanym powietrzu.

Demister znany również jako skraplacz pary lub filtr lepkich substancji , to specjalistyczne urządzenie filtrujące odpowiedzialne za filtrację mgły olejowej i innych lepkich substancji i jej usuwanie z otoczenia. W zależności od specyfiki procesu przemysłowego demistery mogą być podłączane bezpośrednio do urządzenia lub do kolektora zbiorczego, a olej odzyskany przez skraplacz pary może zostać oczyszczony i ponownie wykorzystany. Obok oleju demister wychwytuje również inne lepkie i kleiste substancje, co znacząco wpływa na jakość powietrza w danym pomieszczeniu.

W asortymencie posiadamy demistery o zróżnicowanych parametrach pracy, co umożliwia ich eksploatację w praktycznie każdych warunkach procesu przemysłowego, w wyniku którego do otoczenia uwalniana jest mgła olejowa. Atutem oferowanych przez nas rozwiązań jest ich wysoka sprawność przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum obsługi filtra – w zależności od stopnia zanieczyszczenia powierza demister może być czyszczony nawet raz na trzy miesiące.

Klientów zainteresowanych funkcjonalnymi rozwiązaniami z zakresu filtracji mgły olejowej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem.

Demister VG1200/BW (model bez wentylatora)

Demister, odkraplacz, filtr mgły olejowej, filtr aerozoli

o wydajności od 1000 do 100 000 m3/h (wszelkie informacje na zapytanie biuro@vacat.com.pl

Różne modele

WZÓR ZASTRZEŻONY W UPRP NR P-409047 

Przepracowane wkłady filtrów np. po parafinie na zdjęciach poniżej i inne przykłady. Wystarczy przeczyścić do ponownego użycia.

DANE TECHNICZNE
ZASTOSOWANIE Może być podłączony bezpośrednio do obrabiarki lub do kolektora zbiorczego. Oczyszcza powietrze z mgły olejowej powstałej podczas pracy maszyn typu CNC itp. Usuwa wszelkie lepkie/kleiste substancje unoszące się w powietrzu.

ZASADA DZIAŁANIA
Zasada działania oparta na wytrącaniu z powietrza kleistych substancji, wyłapuje mgłę (itp.) i odprowadza do zbiornika np. obrabiarki. Okres oczyszczania bardzo długi od 1 – 3 miesięcy w zależności od stopnia zanieczyszczenia i intensywności pracy.
WENTYLATOR ODŚRODKOWY
Przepływ powietrza 1000 – 2500 m3/h
Silnik moc 1,5 kW
Obroty wentylatora 2820 rpm
Napięcie, zasilanie 230 / 400 V
Materiał Stal nierdzewna AISI 304
Wysokość 1270 mm
Szerokość 400 mm
Głębokość 400 mm
Przykłady zastosowań

NOWOŚĆ!

Zasada działania ELEKTROFILTRÓW

Zasada działania oparta na electro filtrze (plaster miodu podłączony do specjalnego transformatora o okreslonych parametrach), który wyłapuje mgłę i odprowadza do zbiornika obrabiarki. Okres oczyszczania bardzo długi od 6 -12 miesięcy. Wyjmuje sie wkład rurowy metalowy i wystarczy przemyć go wodą. Może być podłączony bezpośrednio do obrabiarki lub do kolektora zbiorczego. Oferujemy aplikacje do pojedynczych maszyn oraz zbiorcze kolektory.

Budowa:

  • filtr mgły olejowej i chłodziwa – aerozoli z obrabiarek CNC, oparów pyłowych i cząstek stałych.
  • wbudowany wentylator odśrodkowy.
  • plaster miodu cylindryczny jako filtr komórkowy opatentowany w 30 krajach
  • specjalnie zaprojektowany transformator wysokiego napięcia, co gwarantuje automatyczne oznaczanie statusu operacyjnego (pokazuje kiedy dokonać czyszczenia).
  • plaster miodu, filtr elektrostatyczny rurowy łatwy do czyszczenia.

Parametry techniczne:

Model
Wydatek
powietrza (m3/h)
Skuteczność
oczyszczania
Materiał
Wymiary
(dł ./ szer. / gr.)
Moc
(W)
Prąd
BSG-216J-1000
1000
≥ 99%
Łagodna obudowa z blachy
stalowej wykończona
epoksydową powłoką proszkową.
1024/620/602
1180
220V, 50Hz
BSG-216J-2000
2000
1464/830/724
1270

Galeria zamontowanego urządzenia  (kliknij obrazek aby powiększyć)

Instalacje o dużych wydajnościach (10 - 100 tys m3/h)  (kliknij obrazek aby powiększyć)

Przykład elektro-filtracji hali fabrycznej i maszyn procesowych.

W układzie wbudowany bypass i kurtyny przeciwpożarowe – tylko dla substancji łatwopalnych. Substancje płynne (oleje, chłodziwa, aer ozole, tłuszcze itp.) spływają do specjalnego zbiornika centralnego lub kilku lokalnych. W układzie wbudowany rekuperator do oziębiania spalin z temp. 400 st. C do 50 st. C. 

Przykłady połączeń instalacji (kliknij obrazek aby powiększyć)