Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Jako firma specjalizująca się w oczyszczaniu brudnego powietrza i spalin procesowych z zanieczyszczeń stałych, kleistych i oleistych dostarczamy wysokiej jakości filtry do smażalni i smażalników przemysłowych o potwierdzonej skuteczności i trwałości. 

Częstym problemem, jaki napotykamy w procesie smażenia jest utrzymujący się w pomieszczeniu nieprzyjemny zapach. Zapach wpływa na doświadczenie klienta i tym samym może rzutować na sprzedaż. Źródłem, a zarazem nośnikiem zapachu w smażalniach przemysłowych są zanieczyszczenia oleiste. Wyłapując je z powietrza pozbywamy się nie tylko lepkiego aerozolu, który osiada na elementach wyposażenia wnętrza, ale również zapachu, który mógłby zniechęcać klientów. Dotyczy to w szczególności smażalni prowadzących sprzedaż bezpośrednią oraz restauracji szybkiej obsługi wykorzystujących smażalniki przemysłowe. 

Filtry do smażalni

Proces smażenia wiąże się z wieloma wyzwaniami z zakresu filtracji. Dotyczą one zarówno utrzymania odpowiedniego stanu oleju w smażalniku, jak i filtracji powietrza w pomieszczeniu. Filtry do smażalników przemysłowych to gama produktów, na którą składają się:

  • filtry odpowiedzialne za oczyszczanie oleju (w większości przypadków jest to proces wieloetapowy wymagający zastosowania co najmniej kilku par filtrów usuwających zanieczyszczenia stałe z powierzchni oleju (np. resztki panierki lub smażonych wyrobów), 
  • filtry przeznaczone do filtracji brudnego powietrza. 

Jak działają nasze filtry do smażalni?

Oferta filtrów do smażalni i smażalników przemysłowych VACAT bazuje na innowacyjnej technologii samoczyszczących filtrów wodnych, które z powodzeniem sprawdzają się w nawet najbardziej wymagających środowiskach pracy. 

Podstawowym wyzwaniem w przypadku filtracji olejów i zanieczyszczeń oleistych jest ich lepkość. Zanieczyszczenia osadzają się na filtrze prowadząc do jego zapychania się, w efekcie czego proces filtracji przestaje przynosić zamierzone rezultaty. Wykorzystując technologię filtrów samoczyszczących zapewniamy niezmiennie wysoką skuteczność wkładu filtrującego przez cały czas pracy systemu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kąpieli myjącej, która jest utrzymywana w optymalnej temperaturze. Dzięki podgrzewaniu kąpieli i wzbogaceniu jej o precyzyjnie wyselekcjonowane środki czyszczące zanieczyszczenia są regularnie usuwane z powierzchni i wnętrza filtra. 

Klientów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu filtracji zanieczyszczeń oleistych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zapewniamy dostęp do sprawdzonych technologii, które każdorazowo możemy dostosować do indywidualnych potrzeby i wymagań Twojego biznesu. 

Sprawdź również naszą ofertę na filtry wodne i filtry samooczyszczające