Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Proces filtracji oparów i mgły olejowej nastręcza wielu trudności. Podstawowym wyzwaniem jest zapewnienie niezmiennie wysokiej wydajności filtra w długiej perspektywie czasu. Rozwiązania dostępne na rynku nie sprawdzają się w warunkach silnie zanieczyszczonego powietrza. Filtry przejawiają tendencje do szybkiego zapychania się i zaklejania, co w sposób bezpośredni przekłada się na koszt procesu filtracji, a także jego jakość. Filtry oparów samoczyszczące stanowią odpowiedź na ten problem. 

 

Skuteczna filtracja węglowodorów, olei, mgły olejowej, zanieczyszczeń stałych, kleistych i aerosoli to prawdziwe wyzwanie. Wymienione substancje są silnie brudzące i trudne do usunięcia z powierzchni filtra, dlatego też opracowując filtry samoczyszczące szukaliśmy rozwiązania, które zapewni:

  • skuteczne wyłapywanie zanieczyszczeń stałych, kleistych i oleistych, 
  • skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z filtrowanego powietrza, medium, 
  • wydajną pracę filtra w długiej perspektywie czasu. 

 

Tak powstały filtry oparów samoczyszczące wykorzystujące kąpiel myjącą. Zimna woda jest nieskuteczna w walce z tłustymi i kleistymi zanieczyszczeniami. W naszych filtrach wykorzystujemy grzałki elektryczne do podgrzewania kąpieli myjącej oraz precyzyjnie wyselekcjonowane środki czyszczące. To wszystko razem zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia filtra, a co za tym idzie jego wydajną, bezawaryjną i bezobsługową pracę w długiej perspektywie czasu.

Filtry oparów samoczyszczące VACAT

Technologia VACAT znajduje zastosowanie w licznych aplikacjach przemysłowych. Filtry samoczyszczące mogą być wykorzystywane do filtracji spalin, jak również oczyszczania powietrza w pomieszczeniach przemysłowych. Najbardziej narażonym na zanieczyszczenie pomieszczeniem jest miejsce, w którym przeprowadzane są różnego rodzaju procesy obróbcze. To na tym etapie linii produkcyjnej filtry samoczyszczące wykorzystywane są najczęściej. 

Usuwając z powietrza tłuszcz, mgłę olejową oraz inne zanieczyszczenia filtry oparów samoczyszczące pozwalają nie tylko sprostać wygórowanym normą ochrony środowiska, ale przede wszystkim poprawiają warunki pracy w pomieszczeniu. Pomieszczenie jest wolne od zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów, których nośnikiem bardzo często są substancje oleiste. 

Oferujemy również między innymi filtry wodne oraz filtry do smażalników przemysłowych.