Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Myjnie ultradźwiękowe to specjalistyczne rozwiązania o szerokim spektrum zastosowań. Stosowana w naszych myjniach energia ultradźwiękowa wytwarzana przez generatory ultradźwiękowe dociera do najbardziej niedostępnych miejsc.

Dzięki swoim właściwościom przenika przez każdy materiał i powoduje tzw. zjawisko kawitacji. Polega ono na wytworzeniu w roztworze myjącym olbrzymiej ilości fal ciśnieniowych, w postaci implodujących pęcherzyków powietrza, które odrywają od podłoża nawet silnie przyklejone zanieczyszczenia.

Myjnie ultradźwiękowe nie wymagają stosowania detergentów ani środków czyszczących, dzięki czemu można z je wykorzystywać do czyszczenia detali wykonanych z delikatnych materiałów.

Myjnia 3-komorowa z własnym podwieszanym transportem

Sprzedaż wysokiej jakości myjni ultradźwiękowych

VACAT to znany i ceniony producent wysokiej jakości urządzeń myjąco-suszących przeznaczonych do zastosowania w przemyśle i usługach. Jedną z naszych specjalności są myjnie ultradźwiękowe. Naszym Klientom oferujemy sprzedaż zaawansowanych rozwiązań o zróżnicowanych parametrach technicznych. Atutem myjni ultradźwiękowych VACAT jest możliwość modyfikacji gotowych rozwiązań tak, aby jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom danego procesu.

Klientów zainteresowanych wykorzystaniem zjawiska kawitacji do czyszczenia detali zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z myjniami ultradźwiękowymi. Klientów poszukujących innych rozwiązań zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na myjki przemysłowe, w szczególności automatyczne myjnie komorowe.

Przykłady zastosowań:

 1. Przemysł– odtłuszczanie detali przed nałożeniem powłok lakierniczych lub galwanicznych – czyszczenie narzędzi i mechanizmów precyzyjnych – mycie podzespołów samochodowych (gaźniki, głowice, aparatura wtryskowa) – usuwanie past polerskich – mycie obwodów drukowanych
 2. Medycyna– mycie narzędzi chirurgicznych i stomatologicznych
 3. Laboratoria– mycie szkła laboratoryjnego – odgazowanie płynów – mieszanie cieczy i zawiesin
 4. Jubilerstwo– mycie biżuterii i narzędzi
 5. Optyka– mycie okularów bez konieczności wyjmowania szkieł z oprawek
 6. Poligrafia– wymywanie ciekłych fotopolimerów

Nowa technologia mycia za pomocą ultradźwięków zapewnia szybkie i skuteczne czyszczenie. Możliwość stosowania dowolnych środków myjących wodorozcieńczalnych.

Polecamy myjnie ultradźwiękowe o pojemności od 1 do 1000 litrów z różnym stopniem nasycenia techniką w zależności od potrzeb Klienta. Polecamy mieszane systemy myjące z wykorzystaniem ultradźwięków.

Przykładowe rozwiazanie myjki ultradźwiękowej z separatorem tłuszczu, pompą, filtrem, spryskiwaczem powierzchni oraz dodatkową wanną płuczącą.

 1. Pompa / Pump
 2. Filtr / Filter
 3. Przetworniki ultradźwiękowe / Ultrasonic transducerss
 4. Separator tłuszczu-odolejacz / Oil remover ( skimer)
 5. Spryskiwanie powierzchni medium / Sparger
 6. Mieszalnik sprężonym powietrzem / Mixer with compressed air
 7. Elektrozawór dozujący / Metering valve
Myjnia ultradzwiękowa z dodatkową komorą płuczącą i odolejaczem
W przypadku skomplikowanych procesów technologicznych zachodzi konieczność wielokrotnego mycia i płukania oraz suszenia. Dla osiągnięcia założonego celu, wskazane jest łączenie kilku metod mycia; np. wielokrotne mycie w ultradwiękach i tzw. mycie cącelkowe. Proces możemy zakończyć tradycyjną suszarką lub w przpadkach bardzo skomplikowanych suszarką próżnową, dającą rewlacyjne efekty suszenia. W zależności od potrzeb zestawiamy niezbędna ilość modułów.