Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Redukcja dymów przemysłowych

Jak dotąd nie ma skutecznych technik oczyszczania skrajnie zabrudzonego powietrza przemysłowego, a dostępne na rynku filtry dymu przemysłowego nastręczają wiele problemów eksploatacyjnych z powodu szybkiego zapychania się czy zaklejania. Alternatywą, która oferuje najlepsze dostępne parametry pracy jest filtr mokry (tzw. skruber). 

Skruber znajduje zastosowanie w szeregu aplikacji przemysłowych do filtracji brudnego powietrza i spalin procesowych. Jako filtry dymu przemysłowego skrubery z powodzeniem wyłapują z powietrza oleje, mgłę olejową, zanieczyszczenia stałe i maziste, a także różnego typu aerozole. 

Klientów poszukujących skutecznego sposobu na ograniczenie zanieczyszczeń generowanych w procesach przemysłowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na filtry dymu przemysłowego.

NOWOŚĆ!

Filtry mokre przemysłowe - SKRUBERY

Filtr mokry – Skruber jest płuczką gazów do neutralizacji i oczyszczania spalin procesowych w zakładach. Woda ze środkiem chemicznym w przeciwprądzie oczyszcza spaliny i usuwa szkodliwe substancje jak LZO, węglowodory, pyły, aerozole, itp. Wbudowany specjalny odolejacz usuwa w sposób ciągły wyłapane płynne zanieczyszczenia.

Oferowane rozwiązania znajdują zastosowanie m.in. na liniach przemysłowych w pomieszczeniach wstępnej obróbki produktów. To tu na ogół powstaje najwięcej zanieczyszczeń gazowych, a wilgotne i ciepłe powietrze niesie za sobą wiele nieprzyjemnych zapachów i mikrocząsteczek zanieczyszczeń wykrywalnych nawet w dużych odległościach od źródła emisji. Aby rozwiązać ten problem stworzyliśmy kompaktowe rozwiązanie oparte na technologii, która znalazła zastosowanie w podobnych aplikacjach, w których kluczowa była skuteczna redukcja dymów przemysłowych. 

Filtry dymu przemysłowego VACAT – Wielostopniowy system oczyszczania powietrza

Skuteczna redukcja dymów przemysłowych wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. Wielostopniowy system oczyszczania powietrza składa się z:

  • wstępnego skrubera Venturiego usuwającego zanieczyszczenia pyłowe,
  • skrubera o przepływie krzyżowym faz, w którym zachodzi proces absorpcji zanieczyszczeń.

 

Całość mieści się w jednej wspólnej obudowie, co ułatwia instalację i eksploatację filtrów w środowisku przemysłowym. Skrubery tego typu znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle handlowym i przemyśle spożywczym. Wynika to z faktu, iż jednym z głównych źródeł zapachu jest olej sam w sobie. Skruber jako filtr mokry jest również dobrym rozwiązaniem dla kompostowni, w których występuje wilgotne, zapylone powietrze. 

Zachęcamy również do sprawdzenia naszej oferty na myjki przemysłowe i wyparki

Skruber - filtr mokry - płuczka gazów

o wydajności od 5000 do 15000 m3/h (wszelkie informacje na zapytanie biuro@vacat.com.pl

GALERIA
SCHEMATY