Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Benckiser Polska

Benckiser Polska W celu zaspokojenia potrzeb firmy Benckiser Polska, zajmującej się produkcją środków czystości, opracowano wielostanowiskową myjnię do kontenerów 1000 l typu Mauser, z dodatkowym stanowiskiem do mycia beczek 200 l ze zdejmowaną pokrywą. Zastosowanie w urządzeniu agregatów wysokociśnieniowych pozwala zredukować do minimum ilość zużywanej do mycia wody. W myjni zastosowano dodatkowo układy dozujące biodegradowalne środki myjące oraz realizujące mycie i dezynfekcję parą wodną. System ten umożliwia przeprowadzenie dezynfekcji mytych kontenerów. Analogiczne urządzenia wykonane przez firmę VACAT pracują już w dużych zakładach branży chemicznej i kosmetycznej w kraju.
benckiser-vacat
masterfoods-vacat

Masterfoods

Firma produkująca żywność dla zwierząt. Powstał tu problem oklejania podajników ślimakowych resztkami mięsa. Zjawisko to stwarza szereg problemów natury produkcyjnej i higienicznej. Stosowany dotychczas system mycia podajników pochłaniał mnóstwo czasu, energii i wody. W celu usprawnienia, zaproponowano system mycia wysokociśnieniowego, oszczędzający czas, energię i media. W celu osiągnięcia odpowiednich parametrów mikrobiologicznych stosuje się odpowiednio dobrane środki myjąco-dezynfekujące.

Michelin Fabryka opon

Polski oddział międzynarodowego koncernu branży oponiarskiej. Postawiono tutaj do rozwiązania dwa problemy. Pierwszy z nich dotyczy mycia odsysaczy lateksu w linii produkcyjnej karkasu opony. Odsysany lateks stopniowo zakleja odsysacz oraz zbryla się przy krawędzi roboczej, powodując powstawanie dużych ilości trudnych do utylizacji odpadów. Dodatkowo, stosowany dotychczas sposób mycia odsysaczy powodował osiadanie resztek zaschniętego lateksu w całym otoczeniu maszyny, wpływając dodatkowo niekorzystnie na jakość produkcji. Nowoczesny system mycia ciśnieniowego opracowany w firmie VACAT pozwala usunąć powyższe niedogodności.
michelin-vacat-2
michelin-vacat

Michelin Fabryka opon

Drugie rozwiązanie to instalacja wyparna, stosowana do ograniczenia odpadów poprodukcyjnych. Cykl produkcyjny powoduje powstawanie olbrzymich ilości ścieków. Zastosowanie wyparki pozwala zmniejszyć ilość odpadów do 10%. Pozostała część to oczyszczona woda, która może być ponownie zastosowana w procesie produkcyjnym. Jest to układ proekologiczny, pozwalający na zamknięcie obiegu wody technologicznej, zmniejszający obciążenie dla środowiska.

Mycie szybów zsypowych w budynkach wielokondygnacyjnych

W firmie VACAT opracowano innowacyjną technologię czyszczenia szybów zsypowych w wysokich budynkach. Polega ona na zastosowaniu wysokociśnieniowego natrysku na ściany szybu wody lub pary wodnej oraz środków myjąco-dezynfekujących. Całą instalację montuje się w przestrzeni ładunkowej samochodu użytkowego. System jest opracowany i gotowy do wdrożenia.
mycie-szybow-vacat
myjnia_portalowa_wielkie_gabaryty-1024x615

Myjnia portalowa do wielkich gabarytów 180 bar

TAW, itp.

Oriflame – fabryka kosmetyków

Fabryka kosmetyków. W branży kosmetycznej obowiązują surowe normy czystości mikrobiologicznej maszyn, urządzeń oraz opakowań stosowanych w procesie produkcyjnym. Powstaje wówczas problem mycia oprzyrządowania z resztek kosmetyków, zawierających trudno zmywalne komponenty, np. silikony. Specjaliści z firmy VACAT opracowali nowatorski system mycia ciśnieniowego urządzeń dozujących, symulujący pracę tych urządzeń podczas mycia. Umożliwia to dokładne wymycie wszystkich przestrzeni roboczych osprzętu, co nie byłoby możliwe do zrealizowania statycznie.
oriflame-vacat-1
ravenpol_mycie_instalacji_pasztetu

Raven-Pol

Mycie instalacji do pasztetu

Solec Zdrój

Koncepcja instalacji pomocniczej dla oczyszczalni ścieków w miejscowości uzdrowiskowej. Wobec dużej ilości ścieków zastosowano zespół wyparek do oddzielania zanieczyszczeń.
solec-zdroj-vacat
3m-wroclaw

3M-Wrocław

System automatycznego czyszczenia zbiorników procesowych po klejach trudnousuwalnych

Unilever

Fabryka środków czystości. W firmie VACAT opracowano system wysokociśnieniowego mycia długich rurociągów. Specjalna głowica myjąca w połączeniu z odpowiednio dobraną technologią, umożliwia sprawne mycie i dezynfekcję rurociągów, stanowiących ważny element linii technologicznej.
unilever
valeo_mycie_stojanow

Valeo

Mycie stojanów

Avon

Myjnia parowa IBC
avon_myjnia_parowa
utc_glubczyce_myjnia_butli_gasnice

UTC Głubczyce

Myjnia butli na gaśnice

Colep

3 myjnie po alkoholu, silikonach
colep_myjnie_po_alkoholu_silikonach
gryfia_stocznia_redukcja_odpadow_niebezpiecznych

Gryfia Stocznia

System do redukcji odpadów niebezpiecznych w zatoce

Huta Celsa Ostrowiec

Myjnia wałów korbowych, statki 25 T
Previous
Next
loreal_mycie_beczki

L’Oreal

Mycie beczki i narzędzi IBC

Sulzer Poznań

Myjnia zanurzeniowa
sulzer_myjnia_zanurzeniowa
toyota_myjnia_parowa_cnc

Toyota

Myjnia parowa do narzędzi CNC

Eaton

Myjnia automatyczna w Eaton
rysunki_projekty_eaton_myjnie
Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Galeria maszyn

Koncepcje maszyn

Myte detale, tematy nad którymi pracowaliśmy