Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Wirówki oddzielające pozwalają znacząco przedłużyć trwałość płynów technologicznych stosowanych w urządzeniach. Wirówka w sposób szybki i efektywny umożliwia jednoczesną separację trójfazową: oleju, wody i cząstek stałych bez względu na poziom i właściwości zanieczyszczeń.

Alfie200-1

Alfie 200

Alfie 200 wirówka ta została zaprojektowana do usuwania zanieczyszczeń z cieczy technologicznych stosowanych w mniejszych systemach, przy zastosowaniu sił odśrodkowych w technologii oddzielania. Alfie 200 jest urządzeniem małym, kompaktowym i zamontowanym na ramie, która ponadto została wyposażona w podstawę przykręcaną do zbiornika z chłodziwem. Pod wirówką znajduje się miech, który automatycznie reguluje wlot chłodziwa w zależności od poziomu cieczy w zbiorniku.

Prosty proces czyszczenia
Wirówka dostosowana jest do szybkiego i prostego czyszczenia, dzięki łatwo zdejmowanej obudowie, zaś osad gromadzący się na peryferiach bębna jest po prostu wymiatany.

Wirówka wyposażona jest w pompę wirową w kształcie stożka, która jest napędzana tym samym silnikiem elektrycznym co wirówka.

Opis działania:

wirowka

AlfaPure 2000

Wirówka do czyszczenia cieczy technologicznych. Usuwa z cieczy myjących i chłodziw wszelkie ślady zanieczyszczających je olejów. smarów i cząsteczek stałych. Eliminuje w sposób znaczący występowanie korozji i przestojów maszyny, dzięki czemu bezawaryjny okres eksploatacji urządzeń jest dłuższy.
AlfaPure 2000 jest kompletnym modułem, łatwym do zainstalowania i użycia. Moduł wymaga w podstawie około 1 m2 powierzchni i obsługuje zbiornik o objętości do 100 m3. W większości przypadków AlfaPure 2000 jest instalowany w systemie by-pass i pracuje w cyklu ciągłym.  Innowacje wprowadzone do wirówki zwiększają efektywność separacji oraz zmniejszają potrzebę obsługi serwisowej do jednego razu w przeciągu 3 do 6 miesięcy.

Ponadto:

wirowka

Alfie 500

Alfie 500 jest kompaktowym urządzeniem, zawierającym wirówkę, pompę zasilającą oraz system sterowania. Wbudowany panel sterowania jest łatwy w obsłudze. Alfie 500 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wydajności w stosunku do swoich wymiarów, obsługując zbiorniki o pojemności 15 m3. Alfie 500 przeznaczona jest do pracy ciągłej jako system bocznikowy (by-pass).
 

System przyjazny użytkownikowi:

Emmie-2

Emmie 2

EMMIE jest kompletnym systemem separacji,
przygotowanym do natychmiastowego użycia. Moduł może być łatwo przemieszczany pomiędzy
zbiornikami oleju w celu obsługi systemów produkcyjnych.
Obsługa EMMIE jest niezwykle prosta w użyciu. Panel kontrolny posiada tylko dwa przyciski. Można nauczyć się obsługi i serwisowania EMMIE w ciągu jednej godziny.
Proces separacji ma miejsce w pobliżu zbiornika oleju.
Zanieczyszczony olej jest pompowany ze zbiornika, oczyszczany i zawracany do zbiornika. Praca bocznikowa daje dwie korzyci. Po pierwsze nie są potrzebne żadne modyfikacje w
istniejącej instalacji.
Po drugie produkcja może się odbywać podczas procesu oczyszczania oleju.

EFEKTY WIROWANIA

Zdjęcia przedstawiają osad/szlam zgromadzony przez wirówkę z filtrowanej cieczy.