Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Wirówki oddzielające pozwalają znacząco przedłużyć trwałość płynów technologicznych stosowanych w urządzeniach. Wirówka w sposób szybki i efektywny umożliwia jednoczesną separację trójfazową: oleju, wody i cząstek stałych bez względu na poziom i właściwości zanieczyszczeń.

instrukcja

Alfie 200

Alfie 200 wirówka ta została zaprojektowana do usuwania zanieczyszczeń z cieczy technologicznych stosowanych w mniejszych systemach, przy zastosowaniu sił odśrodkowych w technologii oddzielania. Alfie 200 jest urządzeniem małym, kompaktowym i zamontowanym na ramie, która ponadto została wyposażona w podstawę przykręcaną do zbiornika z chłodziwem. Pod wirówką znajduje się miech, który automatycznie reguluje wlot chłodziwa w zależności od poziomu cieczy w zbiorniku.

Prosty proces czyszczenia
Wirówka dostosowana jest do szybkiego i prostego czyszczenia, dzięki łatwo zdejmowanej obudowie, zaś osad gromadzący się na peryferiach bębna jest po prostu wymiatany.

Wirówka wyposażona jest w pompę wirową w kształcie stożka, która jest napędzana tym samym silnikiem elektrycznym co wirówka.

Opis działania:

 • Cząstki stałe zbierają się wewnątrz obracającego się bębna. Bęben otwiera się za pomocą kilku operacji.
 • Zużyty olej przepływa z bębna do zbiornika zbierającego olej.
 • Regulowana rama jest montowana na zbiorniku z chłodziwem.
 • Miech automatycznie reguluje wlot chłodziwa w zależności od poziomu cieczy w zbiorniku.
 • Oczyszczony płyn technologiczny zawracany jest do zbiornika.
wirowka

AlfaPure 2000

Wirówka do czyszczenia cieczy technologicznych. Usuwa z cieczy myjących i chłodziw wszelkie ślady zanieczyszczających je olejów. smarów i cząsteczek stałych. Eliminuje w sposób znaczący występowanie korozji i przestojów maszyny, dzięki czemu bezawaryjny okres eksploatacji urządzeń jest dłuższy.
AlfaPure 2000 jest kompletnym modułem, łatwym do zainstalowania i użycia. Moduł wymaga w podstawie około 1 m2 powierzchni i obsługuje zbiornik o objętości do 100 m3. W większości przypadków AlfaPure 2000 jest instalowany w systemie by-pass i pracuje w cyklu ciągłym.  Innowacje wprowadzone do wirówki zwiększają efektywność separacji oraz zmniejszają potrzebę obsługi serwisowej do jednego razu w przeciągu 3 do 6 miesięcy.

Ponadto:

 • Nowy wzór stosu talerzy i pompy hydrokinetyczne zapewniają optymalną efektywność separacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu resztek oleju w wodzie i ściekach oraz zwiększeniu ogólnej wydajności urządzenia,
 • System wstępnego oczyszczania zabezpiecza urządzenie przed włóknami i większymi cząstkami,
 • System kontrolowanego częściowego rozładunku zmniejsza objętość ścieków i strat cieczy,
 • Nowy sposób demontażu wirówki upraszcza jej obsługę serwisową. Moduł posiada panel operatora z jednej strony i sekcję przeznaczoną dla obsługi serwisowej z drugiej. Panel rozruchu i sterowania dostępny jest od strony operatora, natomiast od strony serwisowej zapewniony jest łatwy dostęp do separatora, zbiornika i pomp.
 • Moduł jest zamontowany na ramie przewoźnej o wymiarach 770 x 1200 mm. Dzięki temu rozwiązaniu AlfaPure 2000 może być sprawnie transportowany od jednego do drugiego zbiornika.
 • Pompa zasilająca posiada bezstopniową regulację dla płynnego zasilania i umożliwia optymalizację parametrów procesu separacji.
 • Ścieki są automatycznie pompowane ze zbiornika pośredniego do kontenera na odpady.
 • Specjalnie zaprojektowana ssawka umożliwia zbieranie zanieczyszczeń z powierzchni cieczy w zbiorniku (opcja dla zastosowań płynów na bazie wody).
 • Podgrzewacz pozwala na kontrolę lepkości oleju (opcja dla aplikacji czyszczenia olejów).
wirowka

Alfie 500

Alfie 500 jest kompaktowym urządzeniem, zawierającym wirówkę, pompę zasilającą oraz system sterowania. Wbudowany panel sterowania jest łatwy w obsłudze. Alfie 500 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wydajności w stosunku do swoich wymiarów, obsługując zbiorniki o pojemności 15 m3. Alfie 500 przeznaczona jest do pracy ciągłej jako system bocznikowy (by-pass).
 

System przyjazny użytkownikowi:

 • Wygoda użytkownika była kluczowym parametrem branym pod uwagę przy projektowaniu tego urządzenia. System sterowania oparty na sterowniku PLC jest obsługiwany za pomocą panelu sterowania. Wyświetlane symbole i informacje są łatwe do zrozumienia. Szybkozłączki umożliwiają łatwe przełączanie urządzenia, gdy jest stosowane do więcej niż jednego zbiornika.
 • Cząstki stałe zbierają się wewnątrz obracającego się bębna. W przypadku konieczności oczyszczenia bębna, otwiera się go w prosty sposób.
 • Kiedy odseparowany olej osiąga maksymalny poziom w zbiorniku wirówki, uruchamia on mikroprzełącznik, który zatrzymuje proces oczyszczania i zapala lampkę alarmu.
 • Powierzchnia bębna wirówki pokryta jest materiałem 12 razy twardszym niż stal.
 • Duże kółka umożliwiają przemieszczanie Alfie 500, nawet po nierównym podłożu.
 • Wąż ssący z urządzeniem powierzchniowo-ssącym.
 • Wąż powrotny czystego chłodziwa.
emmie_2

Emmie 2

EMMIE jest kompletnym systemem separacji,
przygotowanym do natychmiastowego użycia. Moduł może być łatwo przemieszczany pomiędzy
zbiornikami oleju w celu obsługi systemów produkcyjnych.
Obsługa EMMIE jest niezwykle prosta w użyciu. Panel kontrolny posiada tylko dwa przyciski. Można nauczyć się obsługi i serwisowania EMMIE w ciągu jednej godziny.
Proces separacji ma miejsce w pobliżu zbiornika oleju.
Zanieczyszczony olej jest pompowany ze zbiornika, oczyszczany i zawracany do zbiornika. Praca bocznikowa daje dwie korzyci. Po pierwsze nie są potrzebne żadne modyfikacje w
istniejącej instalacji.
Po drugie produkcja może się odbywać podczas procesu oczyszczania oleju.

EFEKTY WIROWANIA

Zdjęcia przedstawiają osad/szlam zgromadzony przez wirówkę z filtrowanej cieczy.