Przedsiębiorstwo Technik Inżynierskich
Vacat - Technika
26-001 Masłów, Dąbrowa 351 A

Systemy mieszane / Mixed systems

Schemat ideowy myjni przemysłowej o mieszanych sposobach mycia

Kosz na detale, załadunek do 30 kg oraz bęben obrotowy, załadunek do 30 kg.
Proponujemy nowe rozwiązanie mycie metodą mieszaną w specjalnej całkowicie automatycznej myjni komorowo – pulsacyjno – bębnowej – ultradźwiękowej – bąbelkowej. Łączy ona w sobie kilka metod m.in.:

Mycie w ultradźwiękach

  • Mycie pulsacyjne
  • Mycie z napowietrzaniem kąpieli (bąbelkowe)
  • Mycie w bębnie obrotowym
  • Suszenie w komorze

Całość sterowana sterownikiem mikroprocesorowym w szafie sterowniczej. Obsługa sprowadza się do jednego pracownika który naciska tylko przyciski Start i Stop. Wcześniej należy wszystko zaprogramować.

Istnieje możliwość dowolnej konfiguracji programu mycia dodając lub eliminując poszczególne procesy w zależności od mytych detali. W każdej chwili możemy przejść ze sterowania automatycznego na sterowanie ręczne i załączać np. dodatkowo obrót detali w bębnie, ultradźwięki itp. Całość jest obudowana ( stal nierdzewna ) – zamknięta, dobrze wentylowana, posiada własny system filtracji i suszenia detali.

Pracownik jedynie umieszcza detale w koszu lub bębnie obrotowym w zależności od potrzeb i uruchamia Start. Winda transportowa przemieszcza kosz a następnie opuszcza do poszczególnych komór. Po przejściu kosza / bębna obrotowego przez wszystkie fazy powraca on do punktu wyjścia. Odbiera go ten sam pracownik co go załadował. Jednoczesny wsad do kosza / bębna max 30 kg . Czas cyklu mycia i suszenia 10 – 15 minut.

Zastrzegamy sobie prawo zmian technicznych.
Załączone schematy należy traktować jako jedną maszynę